Mamo! Tato! Czas na teatr!

Teatr przyjeżdża!🎭❣️
W niedzielę 11 lutego serdecznie zapraszamy na spotkanie z Teatrem Otwartym T.O. z Krakowa. Gościliśmy ich już w 2013 roku i to wtedy zaczęły się nasze bliskie spotkania ze sztuką teatralną.
Tym razem proponujemy dwa różne spektakle (opis spektakli na dole).
🎭 godz. 10.15 – CO MOGĄ SMOKI, A CZEGO NIE ZARAZ DOWIESZ SIĘ (czas trwania 70 minut, przedstawienie skierowane do młodszego widza, od lat 3)
🎭 godz. 14.15 – 7 LEGEND KRAKOWA SMOK OPOWIADA ( czas trwania 80 minut, przedstawienie skierowane do nieco starszych widzów, od lat 8 )
Kvernevik Bydelshus (nowy budynek za basenem)
Traneveien 10,
4048 HAFRSFJORD
————————————————————————–
Obowiązuje elektroniczna rezerwacja miejsc do 05.02.2024. https://forms.office.com/r/y1KCyjFyLF
W przypadku wyczerpania się ilości miejsc na jeden ze spektakli – umieścimy o tym informację.
👉 Dla uczniów szkoły wejście darmowe, dla ich rodzeństwa – 100kr.
👉 Dla dzieci spoza szkoły – 100kr
👉 Dla rodziców – 100kr
👉 Dzieci z rocznika 2020-2023 za darmo.
Bilety do odbioru w szkole w soboty 27.01 oraz 03.02 lub przed spektaklem. Informacje o płatności podane zostaną w mailu potwierdzającym rezerwację.
————————————————————————–
Rodzice nieuczestniczący w spektaklu będą mogli poczekać na swoje pociechy w kawiarence. Będzie kawa, herbata, soki, wafle i hotdogi 🙂
————————————————————————–
🎭 CO MOGĄ SMOKI, A CZEGO NIE, ZARAZ DOWIESZ SIĘ (czas trwania 70 minut, przedstawienie skierowane do młodszego widza, od lat 3)
Kultura osobista, dobre wychowanie i czytanie książek – kto i czy w ogóle wyrabia w dzieciach dobre nawyki? Co mogą smoki, a czego nie… to historia dwóch małych przyjaciół: smoka Obiboczka i skrzata Pomponika, mieszkańców leśnej polany, oraz tajemniczej biblioteki, spotkanie z którą zmieni ich życie. Mali bohaterowie staną naprzeciw sytuacjom, na jakie nie byli dotąd przygotowani i odkryją, jak wiele muszą się jeszcze nauczyć – a wraz z nimi młoda widownia.
Co mogą smoki, a czego nie… to przedstawienie teatralne w dwóch odsłonach, łączące elementy teatru żywego aktora, jak i teatru
kukiełkowo-lalkowego. To również edukacyjna bajka, w której dzieci,
występując na scenie, stają się równoprawnymi bohaterami i zyskują niezapomniane doświadczenie uczestnictwa w tworzeniu spektaklu.
🎭 7 LEGEND KRAKOWA SMOK OPOWIADA (czas trwania 80 minut, przedstawienie skierowane do nieco starszych widzów, od lat 8 )
Zapraszamy na kolejną przygodę ze Smokiem Obibokiem i jego wiernym przyjacielem Jaśkiem Melepetką. Nasza opowieść rozpoczyna się odnalezieniem Starego Młynka, który był zakopany przy ul.Szewskiej niedaleko domu Skuby. Bohaterowie postanawiają uruchomić znalezisko i to daje początek tej niesamowitej historii. Smok opowiada legendę Smoka Wawelskiego, który jest jego dalekim krewnym, a także przybliża słuchaczom postać doktora
Jana Twardowskiego, największego krakowskiego maga.
W tej historii pojawią się również postacie Lajkonika i Flisaka, Zaczarowane Gołębie, legendy o Dwóch Wieżach i Hejnale, o Krzysztoforach, diable i kogucie w jednym bucie.
Wszystko to jest opowiedziane w barwny i radosny sposób przy
aktywnym udziale najmłodszej publiczności. A jakie to historie, o czym opowiadają, co je łączyło, kto był dobrym a kto złym bohaterem, kto kogo pokonał i jakim sposobem? Co jest ważniejsze – siła fizyczna czy umiejętności magiczne, czy może umysłem lepiej pokonać zło i stać się bohaterem na wieki? To wszystko przeżyjecie przybywając na nasze, już legendarne przedstawienie.
Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo lalkowego. Podczas trwania spektaklu Dzieci występują na scenie, stają się bohaterami bajki, uczestniczą w tworzeniu, co daje im niezapomniane wrażenia i wspaniałą zabawę.