Życzenia od Kongresu Oświaty Polonijnej

Drodzy Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!
W imieniu Zarządu Kongresu Oświaty Polonijnej życzę wszystkim nauczycielom, abyście rozpoczynając rok szkolny 2021/2022 wzbogacali kraj osiedlenia, poszerzali sferę oddziaływania polskiej kultury, stając sie jej ambasadorami w świecie.
Wszystkim uczniom, życzę aby szkoła do której uczęszczacie zostawiła wartościowe ślady, które pozostaną z Wami na zawsze.
Polskie szkoły poza granicami Polski są bezcennym dobrem języka polskiego i odgrywają szczególną rolę przysparzając polonijnej społeczności ludzi wykształconych, dumnych ze swojego polskiego pochodzenia.
Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni za nieustanne budowanie tej naszej polonijnej wspólnoty oświatowej.
Przesyłam serdeczne pozdrowienia i życzę udanego roku szkolnego 2021/2022.
dr Jolanta Tatara,
Prezes Kongresu Oświaty Polonijnej