Uniwersytet Mikołaja Kopernik wydz. Humanistyczny w PKSSwS

Uwaga, uwaga! Mamy gości!

Na najbliższe zajęcia oraz na 08.05 przygotowaliśmy coś specjalnego dla uczniów klas III-VI – lekcje dla nich poprowadzą wykładowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Już raz mieliśmy przyjemność gościć ich w naszej szkole, tym razem nie mogą przyjechać osobiście, więc spotkają się z naszymi uczniami poprzez platformę Zoom. To co zostało zaplanowane na 24 kwietnia przedstawiamy poniżej, natomiast szczegóły spotkania majowego już wkrótce. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, a naszym gościom już teraz serdecznie dziękujemy za dzielenie się z nami wiedzą i doświadczeniem – my zaś dołożymy wszelkich starań żeby to pomnożyć! 24.04

Klasa V i VI Rafał Moczkodan – Co by myślał o nas Marsjanin? Kreatywne czytanie baśni – Zajęcia, w czasie których uczniowie poznają rolę umiejętności dziwienia się oczywistościom językowym i literackim, a także uczą się właściwego zadawania pytań.

Klasa V i VI Magdalena Bizior-Dombrowska – Zróbmy sobie książkę. Podczas lekcji uczniowie zapoznają się z podstawowymi elementami budowy książki (na podstawie picturebooków) i spróbują zaprojektować jedną stronę książki.

Klasa IV A Violetta Wróblewska – Piszemy hasło do „Słownika polskiej bajki ludowej” lub „Legendy toruńskie”.