Piknik Rodzinny 2019

09.06.2019 odbył się zorganizowany przez Polska Katolicka Szkoła Sobotnia w Stavanger oraz Towarzystwo Polsko-Norweskie w Stavanger?? piknik w Alsvik??.

Był to już siódmy ( a szósty w Alsvik) piknik organizowany w ramach Dnia Dziecka i Dnia Rodziny. Aż 271 osób pojawiło sie w ten pochmurny dzień.
Organizatorzy przygotowali mnóstwo gier i zabaw dla małych i dużych. Wśród wielu atrakcji dużym zainteresowaniem (w szczególności tych najmłodszych) cieszyło się malowanie twarzy, a na koniec pikniku pędzelki i farbki zostały oddane w ręce dzieci, które mogły puścić wodze fantazji i pomalować twarze rodzicom lub koleżankom?.
Każdy mógł znależć coś dla siebie, Polska Szkola przygotowała konkurencje indywidualne, w parach(rodzic-dziecko) i drużynowe. Pośród nich były m.in. Stonoga-taniec dzieci i rodziców, wyścigi par z workiem czy mecz piłki siatkowej.
Dużo radości dzieciom przyniósł konkurs skakania na skakance. Wśród wszytkich startujących grup(chłopcy,dziewczęta, chłopcy-dziewczęta) wyłoniono zwycięzców, którym wręczono nagrody ufundowane przez sponsora MyCall (Dziękujemy!??).
Przez cały czas dzieciom towarzyszyła grająca w tle polska muzyka.

Najatrakcyjniejszą konkurencją jednak okazało się ? przeciąganie LINY!!. Do zawodów, w której każda grupa miała dwie próby pokonania przeciwnika, startowali kolejno:

Chłopcy vs Dziewczynki ?
Dzieci vs Rodzice ?
Tatusiowie vs Mamy ?
Zarząd vs Nauczyciele ?

W trzeciej grupie doszło do niecodziennej sytuacji, bo tatusiowie zostali zaskoczeni przez płeć piekną i musieli szybko się zreflektować, że Mamy nie odpuszczają tak łatwo. Zaciętość i opór Mam oraz urażone ego Tatusiow tak napięło linę, że nie miała innego wyjścia jak sie poddać i pęknąć???. Kolejne rundy musiały się odbywać z użyciem liny zastępczej.

Oprócz sportu na naszych dzieci czekały jeszcze owoce i napoje serwowane w bufecie??????, a każdy głodomor mógł najeść się do syta hot-dog’ami??. Dla smakoszów serwowana była pajda ze smalcem i ogórkiem kiszonym ?

Na koniec pikniku po zaliczeniu wszystkich konkurencji dzieciom zostały wręczone nagrody w postaci paczek wypełnionych słodkościami???

Polska Katolicka Szkoła Sobotnia w Stavanger chce BARDZO mocno podziękować WAM drogie dzieci i drodzy rodzice, że mimo szaro-burej pogody przyjechaliście i spędziliście ten czas w doborowym towarzystwie. Dziękujemy!!!!?

Polska Szkoła chciałby również serdecznie podziękować osobom z Polska Katolicka Szkoła Sobotnia w Stavanger oraz z Towarzystwo Polsko-Norweskie w Stavanger ,które pomogły w organizacji tegorocznego pikniku.

Dziekujemy naszym sponsorom PGNiG Upstream Norway, Polski sklep w Stavanger Eterni Norge , MyCall za ich wsparcie.

Osoby którym chcielibyśymy w szczególności podziękować za udział w organizacji imprezy i jej przeprowadzeniu to:
Mirek Faszczowy
Anna i Marcin Faluta
Jadwiga i Piotr Trzaska
Patrycja Fatz
Robert Gański
Agnieszka Nwokocha
Elżbieta Zarzecka
Elwira i Marek Kałamuccy
Sylwia i Mirosław Karpińscy
Marta i Piotr Woźniak
Karolina Grudzień
Anna Jabłońska
Justyna Róg
Beata i Zbigniew Kozłowscy
Ania i Grzegorz Orłowscy
Wojciech Stelmach
Aneta Modlewska
Emilia Figurska
Ania Bugajska-Żmuda
Małgosia Bugajska
Joanna Słysz-Kałuża
Dorota Przybyło
Beata Patrycja Szromek
Michał i Aleksandra Smykowscy
Kamila Molendowska
Piotr Trzaska
Magda Tynkiewicz

oraz nasze uczennice:
Joanna Kałamucka
Ula Molendowska
Eliza Faszczowa
Agata Przybyło
Marysia Gańska
Marysia Turzyńska
Weronika Woźniak
Julianna Figurska

DZIĘKUJEMY!!!!???

#polskaszkolowstavanger #polonia #poloniawnorwegii #poloniawstavanger #stavanger #sandnes #alsvik #polskaszkola

Polonijna Agencja Informacyjna
Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”