Bezpłatne poradnictwo prawne dla Polonii w Norwegii

Informacja z Konsulatu odnośnie projektu bezpłatnego poradnictwa prawnego dla Polonii w Norwegii.👩‍⚖️👨‍⚖️🇵🇱🇳🇴

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż z dniem 16.12.2019 r. Wydział Konsularny Ambasady RP w Oslo rozpoczyna realizację projektu oferującego bezpłatne poradnictwo prawne dla Polonii w Norwegii, zarówno dla osób fizycznych, jak i firm.

Poradnictwo nie obejmuje:
-sporządzania pism,
-zastępstwa adwokackiego (udziału adwokata) przed sądami lub urzędami; informacje dotyczące możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy adwokackiej w sprawach sądowych lub urzędowych można uzyskać w ramach udzielanej porady. Bezpłatna pomoc adwokacka może zostać przyznana zgodnie z zasadami prawa norweskiego.

Program realizowany będzie we współpracy z Kancelariami Prawnymi, zatrudniającymi polskojęzycznych adwokatów lub udzielających pomocy przy udziale tłumaczy.

Poradnictwo dotyczy dziedzin prawa takich jak: prawo pracy, prawo rodzinne, prawo ochrony dziecka (BVT), prawo karne, prawo spółek, prawo budowlane, prawo spadkowe, prawo administracyjne, ubezpieczenia, odszkodowania, przepisy dot. cudzoziemców (UDI).

Szczegółowy wykaz kancelarii adwokackich świadczących pomoc prawną w ramach projektu wraz z danymi kontaktowymi oraz terminami przyjęć – znajdą Państwo na stronie Ambasady Polskiej w Oslo, w zakładce Informacje Konsularne – pod linkiem:

https://oslo.msz.gov.pl/…/inf…/bezplatne_poradnictwo_prawne/
Z wyrazami szacunku,

Andrzej Jach
II Sekretarz/Wicekonsul

W Stavanger kancelarią, która podjęła współpracę z konsulatem jest Advokatfirma Helliesen & Co As, a z jej ramienia konsultacji w j.polskim udziela adw.fullm.Kinga Zwierzchowska.
📮Adres konsultacji: Strandkaien28 4001 STAVANGER
☎️Telefon do zapisów na konsultacje: 46906312

📑 Konsultacje w 2 wtorek miesiąca (13.00-14.30) obejmują zakres prawa pracy, prawa rodzinnego, prawa spółek, prawa budowlanego, ubezpieczeń, odszkodowań, przepisów dotyczących cudzoziemców (UDI) oraz prawa administracyjnego.